IXYP30N65B3D1
Mfr.Part #
IXYP30N65B3D1
Package / Case
4-ESIP
Description
IGBT 650V 30A TO220
Product Category :
Transistors - IGBTs - Single
Td (on/off) @ 25°C :
Diode Type :
Single Phase
Input Type :
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tube
Product Status :
Active
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
Base Product Number :
IXYP30
Test Condition :
Package / Case :
4-ESIP
Voltage - Peak Reverse (Max) :
1kV
IGBT Type :
Series :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1V @ 20A
Switching Energy :
Supplier Device Package :
GBJ
Current - Average Rectified (Io) :
20A
Technology :
Standard
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5µA @ 1000V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)