I538-2O7-39.000 MHZ
Mfr.Part #
I538-2O7-39.000 MHZ
Manufacturer
ILSI
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 39MHZ HCMOS
Stock
5
In Stock :
5
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) :
6mA
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Type :
TCXO
Function :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Frequency :
39 MHz
Frequency Stability :
±1.5ppm
Voltage - Supply :
3V
Absolute Pull Range (APR) :
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Spread Spectrum Bandwidth :
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)