I538-2O7-24.000 MHZ
Mfr.Part #
I538-2O7-24.000 MHZ
Description
XTAL OSC TCXO 24MHZ HCMOS
Oscillators
Packaging :
Reel
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency :
24 MHz
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
I538
Current Rating :
6 mA
Output Format :
HCMOS
RoHS :
Details
Width :
2.5 mm
Operating Supply Voltage :
3 V
Length :
3.2 mm
Height :
1.2 mm
Load Capacitance :
15 pF
Frequency Stability :
1.5 PPM
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
ILSI I538-2O7-24.000 MHZ
I538-2O7- 24.000 MHZ datasheet pdf and Oscillators product details from Abracon LLC. stock available at Xinshop