I538-2O7-20.000 MHZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
I538-2O7-20.000 MHZ
Manufacturer
ILSI
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 20MHZ HCMOS
Manufacturer :
ILSI
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Poles :
12
Frequency :
20 MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
Function :
Ratings :
Frequency Stability :
±1.5ppm
Approvals :
CE, CSA, UL
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
6mA
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Product Status :
Active
Spread Spectrum Bandwidth :
Output :
CMOS
Color :
Black
Bussmann
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Type :
TCXO
Connection Type :
Screw Clamp
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply :
3V