HHV-50JT-52-22M
Mfr.Part #
HHV-50JT-52-22M
Description
RES 22M OHM 5% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Additional Feature :
FLAME PROOF
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Surface Mount :
No
Power Rating :
500mW
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Lead Length :
26mm
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
22mOhm
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Tape and Box (TB)
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated DC :
3.5kV
HHV
Voltage - Rated :
3.5kV
Lead Diameter :
0.55 mm
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Tin (Sn)
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Axial
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Construction :
Cylindrical
Datasheets
HHV-50JT-52-22M
YAGEO HHV-50JT-52-22M
FIXED RESISTOR, 22MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,