HHV-25FB-52-11M3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HHV-25FB-52-11M3
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 11.3M OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Series :
HHV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
11.3mOhm
Package / Case :
Axial
Datasheets
HHV-25FB-52-11M3
YAGEO HHV-25FB-52-11M3
11.3MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,