HHV-25FB-52-11M8
Mfr.Part #
HHV-25FB-52-11M8
Description
RES 11.8M OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Resistance :
11.8mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
HHV-25FB-52-11M8
YAGEO HHV-25FB-52-11M8
11.8MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,