HHV-25FB-52-110K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HHV-25FB-52-110K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 110K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Number of Terminations :
2
Series :
HHV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Axial
Resistance :
110kOhm
Composition :
Metal Film
Datasheets
HHV-25FB-52-110K
YAGEO HHV-25FB-52-110K
110kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,