HHV-50FT-52-62M
Mfr.Part #
HHV-50FT-52-62M
Description
RES 62M OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
62mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
HHV-50FT-52-62M
YAGEO HHV-50FT-52-62M
62MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,