HHV-50FT-52-620K
Mfr.Part #
HHV-50FT-52-620K
Description
RES 620K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
620kOhm
Datasheets
HHV-50FT-52-620K
YAGEO HHV-50FT-52-620K
620kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,