HHV-50FT-52-374K
Mfr.Part #
HHV-50FT-52-374K
Description
RES 374K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
374kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
HHV-50FT-52-374K
YAGEO HHV-50FT-52-374K
374kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,