HHV-50FT-52-36M5
Mfr.Part #
HHV-50FT-52-36M5
Description
RES 36.5M OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
36.5mOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
HHV-50FT-52-36M5
YAGEO HHV-50FT-52-36M5
36.5MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,