HHV-50FT-52-2M74
Mfr.Part #
HHV-50FT-52-2M74
Description
RES 2.74M OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.74MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
HHV-50FT-52-2M74
YAGEO HHV-50FT-52-2M74
2.74MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,