HHV-50FT-52-2M49
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HHV-50FT-52-2M49
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 2.49M OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Axial
Series :
HHV
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
2.49MOhm
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Datasheets
HHV-50FT-52-2M49
YAGEO HHV-50FT-52-2M49
2.49MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,