HHV-50FT-52-27M
Mfr.Part #
HHV-50FT-52-27M
Description
RES 27M OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
27mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Datasheets
HHV-50FT-52-27M
YAGEO HHV-50FT-52-27M
27MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,