HHV-50FT-52-249K
Mfr.Part #
HHV-50FT-52-249K
Description
RES 249K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
249kOhm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
HHV-50FT-52-249K
YAGEO HHV-50FT-52-249K
249kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,