HHV-50FR-52-8M2
Mfr.Part #
HHV-50FR-52-8M2
Description
RES 8.2M OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
8.2mOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Datasheets
HHV-50FR-52-8M2
YAGEO HHV-50FR-52-8M2
8.2MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,