HHV-50FR-52-76K8
Mfr.Part #
HHV-50FR-52-76K8
Description
RES 76.8K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
76.8kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
HHV-50FR-52-76K8
YAGEO HHV-50FR-52-76K8
76.8kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,