HHV-50FR-52-69K8
Mfr.Part #
HHV-50FR-52-69K8
Description
RES 69.8K OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±1%
HHV
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
69.8kOhms
Datasheets
HHV-50FR-52-69K8
YAGEO HHV-50FR-52-69K8
69.8kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,