HHV-50FR-52-60M4
Mfr.Part #
HHV-50FR-52-60M4
Description
RES 60.4M OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
60.4mOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
HHV-50FR-52-60M4
YAGEO HHV-50FR-52-60M4
60.4MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,