HHV-50FB-52-97K6
Mfr.Part #
HHV-50FB-52-97K6
Description
RES 97.6K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
97.6kOhm
Datasheets
HHV-50FB-52-97K6
YAGEO HHV-50FB-52-97K6
97.6kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,