HHV-50FB-52-8M66
Mfr.Part #
HHV-50FB-52-8M66
Description
RES 8.66M OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
8.66MOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Metal Film
Supplier Device Package :
Datasheets
HHV-50FB-52-8M66
YAGEO HHV-50FB-52-8M66
8.66MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,