HHV-50FB-52-82K5
Mfr.Part #
HHV-50FB-52-82K5
Description
RES 82.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
82.5kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
HHV-50FB-52-82K5
YAGEO HHV-50FB-52-82K5
82.5kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,