HHV-50FB-52-61K9
Mfr.Part #
HHV-50FB-52-61K9
Description
RES 61.9K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
61.9kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
HHV-50FB-52-61K9
YAGEO HHV-50FB-52-61K9
61.9kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,