HHV-50FB-52-562K
Mfr.Part #
HHV-50FB-52-562K
Description
RES 562K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
562kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Datasheets
HHV-50FB-52-562K
YAGEO HHV-50FB-52-562K
562kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,