HHV-50FB-52-536K
Mfr.Part #
HHV-50FB-52-536K
Description
RES 536K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
536kOhm
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Datasheets
HHV-50FB-52-536K
YAGEO HHV-50FB-52-536K
536kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,