HHV-50FB-52-52M3
Mfr.Part #
HHV-50FB-52-52M3
Description
RES 52.3M OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
52.3mOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
HHV-50FB-52-52M3
YAGEO HHV-50FB-52-52M3
52.3MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,