HHV-50FB-52-510K
Mfr.Part #
HHV-50FB-52-510K
Description
RES 510K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
510kOhm
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Datasheets
HHV-50FB-52-510K
YAGEO HHV-50FB-52-510K
510kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,