HHV-50FB-52-47M5
Mfr.Part #
HHV-50FB-52-47M5
Description
RES 47.5M OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
47.5mOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
HHV-50FB-52-47M5
YAGEO HHV-50FB-52-47M5
47.5MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,