HHV-50FB-52-2M67
Mfr.Part #
HHV-50FB-52-2M67
Description
RES 2.67M OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
2.67mOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
HHV-50FB-52-2M67
YAGEO HHV-50FB-52-2M67
2.67MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,