HHV-50FB-52-20M5
Mfr.Part #
HHV-50FB-52-20M5
Description
RES 20.5M OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
20.5mOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
HHV-50FB-52-20M5
YAGEO HHV-50FB-52-20M5
20.5MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,