HHV-50FB-52-1M96
Mfr.Part #
HHV-50FB-52-1M96
Description
RES 1.96M OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
1.96MOhm
Datasheets
HHV-50FB-52-1M96
YAGEO HHV-50FB-52-1M96
1.96MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,