HHV-50FB-52-1M87
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HHV-50FB-52-1M87
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.87M OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Package / Case :
Axial
Series :
HHV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
1.87mOhm
Packaging :
Bulk
Datasheets
HHV-50FB-52-1M87
YAGEO HHV-50FB-52-1M87
1.87MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,