HHV-25JT-52-2M2
Mfr.Part #
HHV-25JT-52-2M2
Description
RES 2.2M OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
Wire
Additional Feature :
FLAME PROOF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Lead Diameter :
0.55 mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
REACH SVHC :
Unknown
Resistance :
2.2MOhm
Lead Length :
28mm
Published :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Not Applicable
Surface Mount :
No
Packing Method :
Ammo Pack
Power Rating :
250mW
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
1.6kV
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Construction :
Cylindrical
Datasheets
HHV-25JT-52-2M2
YAGEO HHV-25JT-52-2M2
FIXED RESISTOR, 2.2MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,