HHV-25JT-52-20K
Mfr.Part #
HHV-25JT-52-20K
Description
RES 20K OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
20kohm
Composition :
Metal Film
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
HHV-25JT-52-20K
YAGEO HHV-25JT-52-20K
20kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,