HHV-25JR-52-47K
Mfr.Part #
HHV-25JR-52-47K
Description
RES 47K OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
47kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
HHV-25JR-52-47K
YAGEO HHV-25JR-52-47K
47kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,