HHV-25FT-52-1M82
Mfr.Part #
HHV-25FT-52-1M82
Description
RES 1.82M OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
1.82MOhm
Datasheets
HHV-25FT-52-1M82
YAGEO HHV-25FT-52-1M82
1.82MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,