HHV-25FT-52-196K
Mfr.Part #
HHV-25FT-52-196K
Description
RES 196K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
196kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
HHV-25FT-52-196K
YAGEO HHV-25FT-52-196K
196kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,