HHV-25FT-52-180KY
Mfr.Part #
HHV-25FT-52-180KY
Description
RES 180K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Resistance :
180kOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
HHV-25FT-52-180KY
YAGEO HHV-25FT-52-180KY
180kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,