HHV-25FT-52-15M8
Mfr.Part #
HHV-25FT-52-15M8
Description
RES 15.8M OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
15.8mOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
HHV-25FT-52-15M8
YAGEO HHV-25FT-52-15M8
15.8MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,