HHV-25FT-52-140K
Mfr.Part #
HHV-25FT-52-140K
Description
RES 140K OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
140kOhm
Datasheets
HHV-25FT-52-140K
YAGEO HHV-25FT-52-140K
140kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,