HHV-25FR-52-750K
Mfr.Part #
HHV-25FR-52-750K
Description
RES 750K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
750kOhm
Tolerance :
±1%
Datasheets
HHV-25FR-52-750K
YAGEO HHV-25FR-52-750K
750kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,