HHV-25FR-52-5M62
Mfr.Part #
HHV-25FR-52-5M62
Description
RES 5.62M OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
5.62MOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
HHV-25FR-52-5M62
YAGEO HHV-25FR-52-5M62
5.62MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,