HHV-25FR-52-56K
Mfr.Part #
HHV-25FR-52-56K
Description
RES 56K OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
56kOhm
Datasheets
HHV-25FR-52-56K
YAGEO HHV-25FR-52-56K
56kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,