HHV-25FR-52-560KY
Mfr.Part #
HHV-25FR-52-560KY
Description
RES 560K OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
560kOhm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
HHV-25FR-52-560KY
YAGEO HHV-25FR-52-560KY
560kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,