HHV-25FR-52-2M8
Mfr.Part #
HHV-25FR-52-2M8
Description
RES 2.8M OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
2.8MOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
HHV-25FR-52-2M8
YAGEO HHV-25FR-52-2M8
2.8MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,