HHV-25FB-52-91K
Mfr.Part #
HHV-25FB-52-91K
Description
RES 91K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Resistance :
91kOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
HHV-25FB-52-91K
YAGEO HHV-25FB-52-91K
91kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,