HHV-25FB-52-4M02
Mfr.Part #
HHV-25FB-52-4M02
Description
RES 4.02M OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
4.02MOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
HHV-25FB-52-4M02
YAGEO HHV-25FB-52-4M02
4.02MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,