HHV-25FB-52-2M61
Mfr.Part #
HHV-25FB-52-2M61
Description
RES 2.61M OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
2.61mOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Datasheets
HHV-25FB-52-2M61
YAGEO HHV-25FB-52-2M61
2.61MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,