HFW16R-2STZE1LF
Mfr.Part #
HFW16R-2STZE1LF
Description
CONN FFC TOP 16POS 1MM SMD R/A
Contact Gender :
FEMALE
Amphenol FCI
Mixed Contacts :
No
IEC Conformance :
No
MIL Conformance :
Mounting Style :
RIGHT ANGLE
UL Flammability Code :
94V-0
Connector Type :
FFC/FPC CONNECTOR
Terminal Pitch :
1 mm